Dostępność budynku

DOSTĘPNOŚĆ BUDYNKU SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 138 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

ul. Pożaryskiego 2, 04-703 Warszawa

W obszarze dostępności architektonicznej SP138 zapewnia:

Do budynku Szkoły Podstawowa nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. Józefa Horsta prowadzi 1 wejście główne. Prowadzą do niego dwie ścieżki chodnikowe, jedna od ul. Pożaryskiego, druga od ul. Świebodzińskiej. Wejście umożliwia dostanie się do wiatrołapu wprost z poziomu terenu. Za wiatrołapem jest rozwidlenie. Po lewej stronie schody prowadzą do domofonu oraz wejścia na partej oraz do portierni. Na wprost znajdują się schody do szatni. Przy schodach nie znajdują się podjazdy dla wózków.

Rozwiązanie alternatywne: przez oszklone drzwi wezwać osoby będące na portierni i poprosić o stosowną pomoc. Jest możliwość umówienia się na spotkanie z tłumaczem języka migowego (pracownik szkoły). W sekretariacie znajduje się pętla indukcyjna.

Telefon do sekretariatu: 22 2771119; 22 277 11 51, portiernia 22 277 11 17

Budynek jest wielokondygnacyjny, bardzo duża ilość schodów na wielu poziomach uniemożliwia przemieszczanie się osób na wózku inwalidzkim. W budynku nie ma windy.

1. Dobre dojście od furtki do głównego wejścia.
  2. Dzwonek przed wejściem głównym, zainstalowany na odpowiednej wysokości, przy którym zainstalowane są tabliczki (jedna kontrastowa, druga pisana Braille’a).
  3. Przeszklenia w drzwiach oznaczone są taśmami kontrastowymi, które ułatwią osobie niedowidzącej wejście do budynku.
  4. Szerokości drzwi są odpowiednie.
  5. Stopnice schodów (pierwszy i ostatni są zaznaczone odpowiednimi kolorami, antypoślizgowe).
  6. Oznakowanie sekretariatu tabliczką Braille’a.
  7. Wewnątrz budynku zaznaczono kontrastem przeszklenia w drzwiach.
  8. Zapewniono obniżoną ladę w sekretariacie.
  9. Oznakowano odpowiednio kierunek otwierania drzwi na parterze w sekretariacie.
  10. Szkoła zapewnia szerokie korytarze.
  11. Zapewniono wstęp do siedziby szkoły osobie korzystającej z psa asystującego, o którym mowa w art. 2 pkt 11 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji.
  12. W szkole brak schodów zewnętrznych co ułatwia dostęp do budynku.
  13. Szkoła zakupiła krzesło ewakuacyjne. Szkoła posiada w procedurach ewakuacji zapisy odnośnie ewakuacji osób niepełnosprawnych.
  14. W szkole zainstalowane są poręcze.
  15. Brak miejsca na parkingu dla osób niepełnosprawnych.
  16. Brak pochylni oraz toalety dla osób niepełnosprawnych.

Data dodania: 2023-11-28 08:43:33
Data edycji: 2023-11-28 08:51:52