Indywidualny program nauki

INDYWIDUALNY PROGRAM NAUKI I INDYWIDUALNY TOK NAUKI

Indywidualny program i tok nauki dotyczą uczniów wybitnie uzdolnionych, których szczególne umiejętności i zainteresowania doprecyzowuje opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej wydana na wniosek rodzica. Uczeń realizujący indywidualny program nauki kształci się z zakresie jednego, kilku lub wszystkich obowiązujących zajęć edukacyjnych, przewidzianych w szkolnym planie nauczania dla danej klasy, według programu dostosowanego do jego uzdolnień, zainteresowań i możliwości edukacyjnych. Program opracowują nauczyciele naszej szkoły.

Uczeń realizujący indywidualny tok nauki kształci się według systemu innego niż udział w obowiązkowych zajęciach edukacyjnych, w zakresie jednego, kilku lub wszystkich obowiązujących zajęć edukacyjnych, przewidzianych w szkolnym planie nauczania dla danej klasy – może na przykład w ciągu jednego roku szkolnego zrealizować dwa lata.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ   z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie warunków i trybu udzielania zezwoleń na indywidualny program lub tok nauki oraz organizacji indywidualnego programu lub toku nauki

Oprac.Magda Sławęcka

Data dodania: 2021-08-26 12:45:25