O szkole

Oświata w Rzeczypospolitej Polskiej stanowi wspólne dobro całego społeczeństwa; kieruje się zasadami zawartymi w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, a także wskazaniami zawartymi w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, Międzynarodowym Pakcie Praw Obywatelskich i Politycznych oraz Konwencji o Prawach Dziecka. Nauczanie i wychowanie - respektując chrześcijański system wartości - za podstawę przyjmuje uniwersalne zasady etyki. Kształcenie i wychowanie służy rozwijaniu u młodzieży poczucia odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego, przy jednoczesnym otwarciu się na wartości kultur Europy i świata. Szkoła winna zapewnić każdemu uczniowi warunki niezbędne do jego rozwoju, przygotować go do wypełniania obowiązków rodzinnych i obywatelskich w oparciu o zasady solidarności, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości i wolności.

Prawo Oświatowe

O szkole

„To nasza szkoła, to nasza szkoła,  w niej szybko płyną nauki dni; to nasza szkoła, to nasza szkoła, to szkoła jakiej nie widział nikt!” (hymn szkolny, słowa Maciej Wojtyszko)

Mocne strony szkoły

• indywidualizacja pracy dydaktycznej i wychowawczej,
  • bezpieczeństwo, spokój, przyjazna atmosfera,
  • wysoki poziom nauczania,
  • zaangażowana i dobrze wykształcona kadra,
  • zespół specjalistów wspomagających dydaktykę- psycholog, pedagog, terapeuci, oddziały integracyjne- małe klasy, 2 wychowawców, indywidualne dostosowania dla uczniów,
  • duże osiągnięcia uczniów w konkursach, przeglądach, zawodach,
  • nowoczesne metody nauczania- nowe technologie, praca projektowa, wycieczki, zajęcia interdyscyplinarne,
  • bardzo aktywny Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców,
  • piękne i zdrowe położenie- wśród starych drzew, w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, w willowej okolicy, z dużym zewnętrznym parkingiem
  • dobrze wyposażony, zadbany budynek, tablice interaktywne, nowoczesne pracownie przedmiotowe

Misja szkoły

Dostrzegamy każdego i dbamy o wszystkich. W wędrówce życia chcemy być drogowskazem.

Wizja szkoły

Za najważniejsze wartości w pracy wychowawczej uznajemy szacunek, empatię, współdziałanie, odpowiedzialność i sprawiedliwość. W nauce stawiamy na ciekawość, nowoczesność i szerokie horyzonty. Wskazujemy uczniom ich mocne strony.

Nasza szkoła stwarza warunki do rozwoju, poznawania, nabywania umiejętności. Dzięki integracji uwrażliwia dzieci na różnorodność, prawa i potrzeby innych ludzi. Oferuje wysoki poziom nauczania, pomoc specjalistów, indywidualne podejście nauczycieli. Pomaga dzieciom osiągać sukcesy, nie zapominając o wspieraniu przyjaźni, zabawy i ciekawości świata. Promuje zdrowie- zdrowe odżywianie, zdrowe aktywności, zdrowy styl życia. Włącza uczniów w życie dzielnicy, miasta, kraju, nowoczesnego świata.

Jesteśmy dumni, że w naszej Szkole jest tylu uśmiechniętych uczniów, którzy ucząc się tu i bawiąc przygotowują się do realizacji  zadań w przyszłym życiu.

Data dodania: 2021-08-26 12:23:17