SZKOŁA ZGODNA Z RODO

Informacja dotycząca przetwarzania

wizerunków uczniów naszej Szkoły

SZANOWNI RODZICE!

Informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. Józefa Horsta w Warszawie przetwarza wizerunki uczniów (a także czasami ich rodziców i opiekunów prawnych) do celów:

•      zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom oraz ich rodzicom w ramach funkcjonowania systemu monitoringu wizyjnego realizowanego na podstawie przepisów prawa, tj. art. 108a Ustawy Prawo Oświatowe;

•      wydania  legitymacji  szkolnych  naszym  uczniom,  zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 7 czerwca 2023 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków;

•      związanych z promocją naszej Szkoły - na podstawie zgód na przetwarzanie danych osobowych do celów publikacji.

Administratorem danych osobowych (wizerunków) przetwarzanych w powyższych celach jest Szkoła Podstawowa nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. Józefa Horsta w Warszawie i ponosi odpowiedzialność za przetwarzanie zgodne z tymi celami.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że zgodnie z obowiązującym prawem, nasza Szkoła nie jest administratorem i NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI za przetwarzanie i rozpowszechnianie przez rodziców danych osobowych uczniów (np. wykonywanie zdjęć, filmów na naszych uroczystościach, a następnie zamieszczanie ich w Internecie).

Prosimy pamiętać, że rozpowszechnianie danych osobowych innej osoby, także ucznia, wymaga uzyskania zezwolenia osoby, której dane są rozpowszechniane lub zezwolenia rodzica/opiekuna prawnego dziecka.

Namawiamy wszystkich do poszanowania wzajemnych praw.

Data dodania: 2023-09-01 14:49:01
Data edycji: 2023-09-01 14:59:50